Mamy przyjemność przedstawić pełną listę uczestników III Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej wraz z numerami konkursowymi.

Losowanie kolejności przesłuchań odbyło się 5 kwietnia 2023 roku w siedzibie Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Losowania dokonał dyrektor Konkursu, Lech Dzierżanowski.

Wyniki losowania dostępne są w formie nagrań video:

W kategorii Pianiści wylosowano literę Y, zaś w kategorii Zespoły Kameralne wylosowano literę E, zatem jako pierwszy w kategorii Zespoły kameralne wystąpi zespół Fono Piano Quartet w dniu 2 lipca o godz. 13.00, a w kategorii Pianiści jako pierwszy zaprezentuje się Tomasz Zając dniu 3 lipca o godz. 9.30.

Następni uczestnicy w obu kategoriach będą występować w kolejności alfabetycznej.

Pełna lista uczestników z numerami konkursowymi:

Kategoria Pianiści:

  1. 1. Tomasz Zając (Polska)
  2. 2. Natalia Zaleska (Polska)
  3. 3. Naoko Aburaki (Japonia)
  4. 4. Weronika Chodakowska (Polska)
  5. 5. Magi Garcías Frau (Hiszpania)
  6. 6. Julian Gast (Niemcy)
  7. 7. Weronika Górska-Mikosz (Polska)
  8. 8. Satoshi Iijima (Japonia)
  9. 9. Serafim Ivanow (Ukraina)
  10. 10. Kiryl Keduk (Polska)
  11. 11. Maciej Kiełpiński (Polska)
  12. 12. Krzysztof Kozłowski (Polska)
  13. 13. Linda Lee (Korea Południowa/USA)
  14. 14. Maryia Muryhina (Białoruś)
  15. 15. Diana Ostrolutska (Ukraina)
  16. 16. Danylo Saienko (Ukraina)
  17. 17. Mikołaj Seroka (Polska)
  18. 18. Julian Stanny (Polska)
  19. 19. Georgi Vasilev (Bułgaria)
  20. 20. Jan Wachowski (Polska)
  21. 21. Marcin Wieczorek (Polska)

Kategoria Zespoły Kameralne:

  1. 1. Fono Piano Quartet (Polska)
  2. 2. Godzinski Piano Duo (Polska)
  3. 3. Górny/Dziewior Duo (Polska)
  4. 4. Karłowicz Quartet (Polska)
  5. 5. Kornowicz Drabiński Duo (Polska)
  6. 6. Lemański&Miarka Duo (Polska)
  7. 7. Magdalena Rzechowska / Marcel Groblewski (Polska)
  8. 8. Metropolis Piano Quartet (Polska)
  9. 9. Mikosz / Mariańczyk Piano Duo (Polska)
  10. 10. Mimesis Quartet (Polska)
  11. 11. Mystic Piano Trio (Polska)
  12. 12. Piano trio "La Cadenza" (Bułgaria)
  13. 13. Ptak Pawłowski Duo (Polska)
  14. 14. Quintessence (Polska)
  15. 15. Reverie Piano Duo (Polska)
  16. 16. Sedina Reed Trio (Polska)
  17. 17. Sempre Piano Trio (Polska)
  18. 18. Shoven Quartet (Polska)
  19. 19. Silesian Wind Quintet (Polska)
  20. 20. Tri Sonance (Polska)
  21. 21. WtRiO (Polska)
  22. 22. Yamanishi & Dabrowski Duo (Niemcy)
  23. 23. Airis String Quartet (Polska)
  24. 24. Aka Duo (Japonia)
  25. 25. Aleami Piano Duo (Polska)
  26. 26. Aries duo (Polska)
  27. 27. Diverso String Quartet (Polska)
  28. 28. Duet Sokołowski / Kluska (Polska)

Biuro Konkursu skontaktuje się niezwłocznie z każdym uczestnikiem, informując o szczegółach organizacyjnych oraz o harmonogramie prób akustycznych i przesłuchań.