Zespół powstał w 2022 roku. Członkowie kwintetu są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Conservatorio Superior de Vigo, Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie i Brass Academy w Alicante.
WtRiO powstało w 2022 roku. Zespół uczestniczył w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez Richarda Tognettiego, pierwszego skrzypka i dyrektora artystycznego Australian Chamber Orchestra.
Piano trio „La Cadenza” powstało w 2022 roku. Artyści studiowali w the National Academy of Music "Prof. Pancho Vladigerov” w Sofii, Escuela Superior de Musica Reina Sofia w Madrycie, New Bulgarian University, “Santa Cecilia” Music Academy w Bergamo i w Conservatoire à Rayonnement Régional de Boulogne-Billancourt.
Aka Duo istnieje od 2018 roku. Członkowie zespołu studiowali na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu: Yuto Kiguchi u Markusa Hadulli, a Seina Matsuoka u Michaela Frischenschlagera. Zespół pracuje pod okiem Stefana Mendla i Petera Schuhmayera w ramach studiów podyplomowych muzyki kameralnej Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu.
Aleami Piano Duo istnieje od 2017 roku. Członkowie zespołu studiowali na Akademii Muzycznej im. Grażyna i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasach fortepianu Mariusza Drzewickiego i Tomasza Bartoszka oraz kameralistykę u Adama Manijaka.
Aries Duo powstało w 2021 roku. Jakub Staszel jest studentem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, a Yang Xu-Czaja jest wykładowcą na tejże uczelni. Pochodząca z Chin Yang Xu-Czaja ukończyła studia w Royal Academy of Music w Londynie oraz w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.
Zespół powstał w 1998 roku, tworzą go dwaj bracia. Studia solistyczne artyści ukończyli w Akademii Muzycznej w Gdańsku u Waldemara Wojtala, Anny Prabuckiej-Firlej oraz Mirosławy Sumlińskiej.
Górny / Dziewior Duo powstało w 2019 roku. Karolina Górny studiowała w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach u Szymona Krzeszowca.
Zespół powstał w 2018 roku. Artyści studiują na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina: Szymon Drabiński u Karola Radziwonowicza, Aleksandra Kornowicz u Jakuba Jakowicza i Roksany Kwaśnikowskiej.
Lemański / Miarka Duo istnieje od 2022 roku. Członkowie zespołu są absolwentami Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.
Duet istnieje od 2010 roku. Muzycy są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina: Piotr Ptak w klasie Mirosława Pokrzywińskiego, zaś Tomasz Pawłowski w klasie Alicji Palety-Bugaj i Krystyny Borucińskiej.
Reverie Piano Duo powstało w 2020 roku. Zespół pracuje pod kierunkiem Bartłomieja Weznera w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
YAMANISHI & DABROWSKI DUO powstało w 2022 roku.
Diverso String Quartet istnieje od 2014 roku. Zespół studiował kameralistykę na Universität der Künste w Berlinie w klasie Artemis Quartett, ukończył kurs International Artist Diploma w Royal Northern College of Music w Manchesterze.
Karłowicz Quartet istnieje od 2017 roku. Zespół tworzą absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu i Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.
Zespół powstał w 2020 roku. Muzycy tworzący kwartet na co dzień związani są z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. VI Nagroda – 2 000 EUR Nagroda w formie koncertu: Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie
Mimesis Quartet powstał w 2021 roku. Członkinie kwartetu są studentkami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Shoven Quartet istnieje od 2019 roku. Zespół tworzą studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.
Silesian Wind Quintet powstał w 2022 roku. Zespół tworzą muzycy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonii Kaliskiej oraz wykładowcy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Zespół powstał w 2022 roku. Członkowie zespołu są absolwentami Royal Conservatoire of The Hague, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Seweryn Zapłatyński – flet
Piotr Lis – obój
Grzegorz Wołczański – klarnet
Marcin Orliński – fagot
Daniel Otero Carneiro – waltornia
Zespół powstał w 2022 roku. Członkowie kwintetu są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Conservatorio Superior de Vigo, Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie i Brass Academy w Alicante. Studiowali też w Conservatoire National Supérieur Musique et Danse w Lyonie i w Musikhochschule Lübeck. Quintessence skupia muzyków zatrudnionych w orkiestrach Filharmonii Narodowej, Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz Polskiej Opery Królewskiej.
III Nagroda – 8 000 EUR
Nagroda specjalna regulaminowa
1000 euro za wykonanie utworu Antoniego Szałowskiego. Nagroda za wykonanie Kwintetu na instrumenty dęte Antoniego Szałowskiego.
Nagrody specjalne pozaregulaminowe
Nagrody w formie koncertów:
Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Warszawa
Instytut Polski w Bratysławie
Danuta Drogowska – skrzypce
Marzena Malinowska – altówka
Miłosz Drogowski – wiolonczela
WtRiO powstało w 2022 roku. Zespół uczestniczył w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez Richarda Tognettiego, pierwszego skrzypka i dyrektora artystycznego Australian Chamber Orchestra. WtRiO współtworzą muzycy na co dzień związani z orkiestrą NFM Filharmonii Wrocławskiej i Orkiestrą Kameralną Leopoldinum.
Zornitsa Ilarionova – skrzypce
Kristiyan Chernev – wiolonczela
Martina Tabakova – fortepian
Piano trio „La Cadenza” powstało w 2022 roku. Artyści studiowali w the National Academy of Music “Prof. Pancho Vladigerov” w Sofii, Escuela Superior de Musica Reina Sofia w Madrycie, New Bulgarian University, “Santa Cecilia” Music Academy w Bergamo i w Conservatoire à Rayonnement Régional de Boulogne-Billancourt. W 2022 roku zespół został zaproszony przez wytwórnię OnClassical do nagrania płyty z utworami Franciszka Schuberta.
Seina Matsuoka – skrzypce
Yuto Kiguchi – fortepian
Aka Duo istnieje od 2018 roku. Członkowie zespołu studiowali na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu: Yuto Kiguchi u Markusa Hadulli, a Seina Matsuoka u Michaela Frischenschlagera. Zespół pracuje pod okiem Stefana Mendla i Petera Schuhmayera w ramach studiów podyplomowych muzyki kameralnej Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu.
I Nagroda – 20 000 EUR
Nagrody specjalne pozaregulaminowe:
500 euro za najlepsze wykonanie utworu kameralnego Miłosza Magina. Nagroda została przyznana za wykonanie Andante Miłosza Magina na skrzypce i fortepian. Nagrodę ufundowała Margot Magin – córka Miłosza Magina i prezes honorowa Fundacji im. Miłosza Magina.
500 euro za najlepsze wykonanie utworu skomponowanego po 1945 roku za interpretację Rapsodii Mołdawskiej Mieczysława Weinberga. Fundatorem nagrody jest Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.
Nagroda Polskiego Centrum Informacji Muzycznej POLMIC w formie rocznego patronatu medialnego za najlepsze wykonanie utworu skomponowanego po 1945 roku.
Nagrody w formie koncertów:
Cappella Gedanensis
Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego
Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu
Aleksandra Pazdyga-Chojnacka – fortepian
Michał Chojnacki – fortepian
Aleami Piano Duo istnieje od 2017 roku. Członkowie zespołu studiowali na Akademii Muzycznej im. Grażyna i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasach fortepianu Mariusza Drzewickiego i Tomasza Bartoszka oraz kameralistykę u Adama Manijaka. Duet pracuje pod kierunkiem Bartłomieja Kominka w ramach studiów podyplomowych na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.
Jakub Staszel – skrzypce
Yang Xu-Czaja – fortepian
Aries Duo powstało w 2021 roku. Jakub Staszel jest studentem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, a Yang Xu-Czaja jest wykładowcą na tejże uczelni. Pochodząca z Chin Yang Xu-Czaja ukończyła studia w Royal Academy of Music w Londynie oraz w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.
Arkadiusz Godziński – fortepian
Sebastian Godziński – fortepian
Zespół powstał w 1998 roku, tworzą go dwaj bracia. Studia solistyczne artyści ukończyli w Akademii Muzycznej w Gdańsku u Waldemara Wojtala, Anny Prabuckiej-Firlej oraz Mirosławy Sumlińskiej. Zespół studiował również w Hochschule für Musik und Theater w Rostocku w klasie duetu fortepianowego Volkera Stenzla i Hansa-Petera Stenzla.
Karolina Górny – skrzypce
Michał Dziewior – fortepian
Górny / Dziewior Duo powstało w 2019 roku. Karolina Górny studiowała w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach u Szymona Krzeszowca. Obecnie studiuje na tej uczelni kameralistykę instrumentalną, odbywa też studia podyplomowe u Jakuba Jakowicza i Szymona Krzeszowca. Michał Dziewior to absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach u Wojciecha Świtały. Ukończył również studia podyplomowe na Universität für Musik und darstellende
Kunst w Wiedniu u Jana Jiracka von Arnim. Jest wykładowcą na rodzimej uczelni.
Aleksandra Kornowicz – skrzypce
Szymon Drabiński – fortepian
Zespół powstał w 2018 roku. Artyści studiują na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina: Szymon Drabiński u Karola Radziwonowicza, Aleksandra Kornowicz u Jakuba Jakowicza i Roksany Kwaśnikowskiej. W 2021 roku ukazał się ich debiutancki album “101 lat z życia sonaty. Muzyczna perspektywa z wyboru polskich sonat na skrzypce i fortepian (1904-2005)”.
Jakub Lemański – wiolonczela
Hubert Miarka – fortepian
Lemański / Miarka Duo istnieje od 2022 roku. Członkowie zespołu są absolwentami Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Hubert Miarka prowadzi klasę fortepianu i jest akompaniatorem w Państwowej Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Kole, zaś Jakub Lemański jest członkiem orkiestry Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana i solistą grupy wiolonczel.
Piotr Ptak – klarnet
Tomasz Pawłowski – fortepian
Duet istnieje od 2010 roku. Muzycy są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina: Piotr Ptak w klasie Mirosława Pokrzywińskiego, zaś Tomasz Pawłowski w klasie Alicji Palety-Bugaj i Krystyny Borucińskiej. Piotr Ptak współpracuje z Filharmonią Narodową, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus i Sinfonią Viva, Tomasz Pawłowski pracuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.
Rozalia Kierc – fortepian
Maria Moliszewska – fortepian
Reverie Piano Duo powstało w 2020 roku. Maria Moliszewska studiuje w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu Stefana Wojtasa, Rozalia Kierc jest absolwentką tej uczelni w klasie Stefana Wojtasa. Zespół pracuje pod kierunkiem Bartłomieja Weznera w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
II Nagroda – 10 000 EUR
Nagrody specjalne pozaregulaminowe:
Nagroda Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca w postaci wydania płyty z muzyką polską.
500 euro za wykonanie utworu Stanisława Moniuszki. Nagroda została przyznana za wykonanie uwertury Bajka Stanisława Moniuszki w wersji na cztery ręce. Nagrodę ufundowało Towarzystwo Miłośników Muzyki Moniuszki
3000 złotych za najlepsze wykonanie utworu Aleksandra Tansmana. Nagroda została przyznana za wykonanie utworu Aleksandra Tansmana La grande ville. Nagrodę ufundował zespół Cracow Duo: Kalinowski & Szlezer
Nagroda Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w postaci bezpłatnego udostępnienia Sali koncertowej w Lusławicach w celu nagrania płyty lub rejestracji promocyjnego materiału audio-video
Nagrody w formie koncertów:
Festiwal „Moniuszko na Trakcie Królewskim”, Warszawa
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
Instytut Polski w Sofii
Polski Impresariat Muzyczny
Kacper Dąbrowski – flet
Ryo Yamanishi – fortepian
YAMANISHI & DABROWSKI DUO powstało w 2022 roku. Kacper Dąbrowski ukończył studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie Łukasza Zimnika, następnie studiował w Hochschule für Musik we Freiburgu w klasie Mario Caroli. Aktualnie odbywa studia doktoranckie w Europejskim College’u Muzycznym pod kierunkiem Ludwiga Holtmeiera i Silvii Careddu. Ryo Yamanishi studiował na Uniwersytecie Muzycznym Toho Gakuen w Japonii w klasie Koji Shimody, Takako Takahashi i Minoru Nojimy oraz w Niemczech w Hochschule für Musik we Freiburgu u Gileada Mishory. Obecnie pracuje jako wykładowca tejże uczelni.
Marcin Ostrowski – skrzypce
Dagmara Swystun – skrzypce
Tomasz Kulisiewicz – altówka
Zofia Kulisiewicz – wiolonczela
Diverso String Quartet istnieje od 2014 roku. Zespół studiował kameralistykę na Universität der Künste w Berlinie w klasie Artemis Quartett, ukończył kurs International Artist Diploma w Royal Northern College of Music w Manchesterze, a także pobierał lekcje u Petra Prause (Talich Quartet), Pavla Fischera (Skampa Quartet), Petera Croppera (Lindsay String Quartet), Fransa Helmersona (Michelangelo Quartet), Hatto Beyerle (Alban Berg Quartett) i Sary Bitlloch (Elias String Quartet). Artyści pełnią na co dzień funkcje koncertmistrzów i solistów orkiestr symfonicznych – Polskiej Opery Królewskiej, Filharmonii Częstochowskiej, Filharmonii Zabrzańskiej i Filharmonii Uniwersyteckiej we Wrocławiu.
Elżbieta Fabiszak-Dąbrowska – skrzypce
Karolina Hyla-Wybraniec – skrzypce
Dawid Pajdzik – altówka
Klara Świdrów – wiolonczela
Karłowicz Quartet istnieje od 2017 roku. Zespół tworzą absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu i Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Artyści odbyli też kursy mistrzowskie prowadzone przez Royal String Quartet, Scharoun Ensemble, Apollon Musagète Quartet, Kwartet Śląski, Kwartet Wilanów, Alban Berg Quartet i Altenberg Trio. Członkowie kwartetu są muzykami orkiestry Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz Filharmonii Gorzowskiej.
Sulamita Ślubowska – skrzypce
Dawid Jadamus – altówka
Łukasz Frant – wiolonczela
Joanna Galon-Frant – fortepian
Zespół powstał w 2020 roku. Muzycy tworzący kwartet na co dzień związani są z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Sylwia Barcikowska – skrzypce
Kornelia Czechura – skrzypce
Nina Kusek – altówka
Wiktoria Banaśkiewicz – wiolonczela
Mimesis Quartet powstał w 2021 roku. Członkinie kwartetu są studentkami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zespół pracuje z Arkadiuszem Kubicą, a także doskonali swoje umiejętności na kursach muzyki kameralnej.
Wojciech Sojka – skrzypce
Olivia Bujnowicz-Wadowska – skrzypce
Wiktoria Dettlaff – altówka
Wojciech Bafeltowski – wiolonczela
Shoven Quartet istnieje od 2019 roku. Zespół tworzą studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Shoven Quartet pracuje pod okiem Marcina Markowicza, współpracując regularnie z Marcinem Maseckim, Maciejem Młodawskim, Wojciechem Koprowskim i Sebastianem Aleksandrowiczem.
IV Nagroda – 6 000 EUR
Nagrody w formie koncertów:
Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie
Płocka Orkiestra Symfoniczna
Kornelia Nowak – flet
Bartłomiej Dobrowolski – klarnet
Lorena Mac – obój
Krzysztof Tomczyk – waltornia
Cezary Rembisz – fagot
Silesian Wind Quintet powstał w 2022 roku. Zespół tworzą muzycy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonii Kaliskiej oraz wykładowcy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
V Nagroda – 4 000 EUR / fundatorem nagrody jest Stowarzyszenie Autorów ZAIKS
Nagrody w formie koncertów:
Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze
Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki
Mateusz Żurawski – obój
Piotr Wybraniec – klarnet
Anna Bownik – fagot
Zespół powstał w 2022 roku. Członkowie zespołu są absolwentami Royal Conservatoire of The Hague, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W skład Sedina Reed Trio wchodzą muzycy-soliści Orkiestry Symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.