I Nagroda
Studiuje na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Licencjat uzyskał w klasie Katarzyny Popowej-Zydroń, studia na poziomie magisterskim kontynuuje u Pawła Wakarecego. Doskonalił swoje umiejętności także w New Bulgarian University w Sofii u Ludmila Angelova. Odbył kursy mistrzowskie u Dmitra Bashkirova, Kevina Kennera, Nauma Gruberta, Giuseppe Guarrery, Alexisa Golovina, Jana Bartoša i Bozhidara Noeva.
I Nagroda – 20 000 EUR
Nagrody specjalne pozaregulaminowe:
1000 euro za wykonanie II Koncertu na fortepian, smyczki i kotły Miłosza Magina. Nagroda ufundowana przez Margot Magin – córkę Miłosza Magina i prezes honorową Fundacji im. Miłosza Magina.
Nagrody w formie koncertów:
Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach
Podkarpacka Fundacja Rozwoju Kultury w Sanoku
Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach
Capella Cracoviensis
Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina
Stowarzyszenie Muzyki Polskiej, Kraków
II Nagroda
Studiował na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Elżbiety Karaś-Krasztel i Konrada Skolarskiego oraz kompozycję u Pawła Łukaszewskiego. Na tej uczelni kontynuuje studia pianistyczne u Konrada Skolarskiego
oraz studiuje kameralistykę pod kierunkiem Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej i Łukasza Chrzęszczyka. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Nikolaia Demidenko, Pavla Gililova, Philippa Giusiano, Krzysztofa Jabłońskiego, Dinę Yoffe, Kevina Kennera, Tobiasa Kocha i Wojciecha Świtałę.
II Nagroda – 10 000 EUR
Nagrody specjalne pozaregulaminowe:
Nagroda Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca w postaci wydania płyty z muzyką polską.
500 euro za najlepsze wykonanie utworu skomponowanego po 1945 roku za interpretację I Sonaty op. 6 Henryka Mikołaja Góreckiego. Fundatorem nagrody jest Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.
Nagroda Polskiego Centrum Informacji Muzycznej POLMIC w formie rocznego patronatu medialnego za najlepsze wykonanie utworu skomponowanego po 1945 roku.
Nagrody w formie koncertów:
Sinfonia Varsovia
Filharmonia Zielonogórska im. Tadeusza Bairda
Instytut Polski w Berlinie
Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku
Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus im. Jerzego Semkowa
Słupskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne
Polski Impresariat Muzyczny
III Nagroda
Ukończył studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Piotra Palecznego. Studiował w Royal Northern College of Music w Manchesterze u Grahama Scotta i w Accademia Pianistica Internazionale w Imoli u Borisa Petrushanskyego. Dla wytwórni Delos nagrał album „My Polish Diary”.
III Nagroda – 8 000 EUR
Nagroda specjalna regulaminowa:
1000 euro za wykonanie utworu Antoniego Stolpe. Nagroda za wykonanie Walca B-Dur Antoniego Stolpe.
Nagrody specjalne pozaregulaminowe
Nagrody w formie koncertów:
Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonia Gorzowska
Filharmonia Kaliska
Instytut Polski w Brukseli
Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena
Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki
IV Nagroda
Studiowała na Seoul National University u Avirama Reicherta. Kontynuuje studia w Yale School of Music u Borisa Bermana i Wei-Yi Yanga.
IV Nagroda – 6 000 EUR
Nagroda specjalna pozaregulaminowa
Nagroda w formie koncertu:
Polska Filharmonia Kameralna Sopot
V Nagroda
Studiował w Akademii Muzycznej im. Mykoły Łysenki we Lwowie u Jozefa Ermina. Odbył też studia w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu u Anny Vinnitskay oraz w Hochschule für Musik und Theater w Rostocku u Mattiasa Kirschnereita.
V Nagroda – 4 000 EUR / fundatorem nagrody jest Związek Artystów Wykonawców STOART
Nagroda specjalna pozaregulaminowa
Nagroda w formie koncertu:
Filharmonia Sudecka im. Józefa Wiłkomirskiego w Wałbrzychu
VI Nagroda
Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Alicji Palety-Bugaj i Agnieszki Przemyk-Bryły oraz kameralistyki fortepianowej w klasie Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej. Studia podyplomowe odbył w Universität für Musik und darstellende Kunst w Grazu u Markusa Schirmera, gdzie kontynuuje studia podyplomowe z zakresu kameralistyki fortepianowej w klasie Chia Chou. Umiejętności doskonalił także u Elżbiety Tarnawskiej, Andrzeja Tatarskiego, Diny Yoffe, Mamiko Sudo, Philippa Giusiano, Tamása Ungara, Andrzeja Jasińskiego, Tobiasa Kocha, Markusa Schirmera i Lilyi Zilberstein. Nagrał dwie płyty: Violin &Piano ze skrzypaczką Natalią Walewską oraz solową Slavic Impressions na fortepianie historycznym.
VI Nagroda – 2 000 EUR
I Nagroda
Seina Matsuoka – skrzypce
Yuto Kiguchi – fortepian
Aka Duo istnieje od 2018 roku. Członkowie zespołu studiowali na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu: Yuto Kiguchi u Markusa Hadulli, a Seina Matsuoka u Michaela Frischenschlagera. Zespół pracuje pod okiem Stefana Mendla i Petera Schuhmayera w ramach studiów podyplomowych muzyki kameralnej Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu.
I Nagroda – 20 000 EUR
Nagrody specjalne pozaregulaminowe:
500 euro za najlepsze wykonanie utworu kameralnego Miłosza Magina. Nagroda została przyznana za wykonanie Andante Miłosza Magina na skrzypce i fortepian. Nagrodę ufundowała Margot Magin – córka Miłosza Magina i prezes honorowa Fundacji im. Miłosza Magina.
500 euro za najlepsze wykonanie utworu skomponowanego po 1945 roku za interpretację Rapsodii Mołdawskiej Mieczysława Weinberga. Fundatorem nagrody jest Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.
Nagroda Polskiego Centrum Informacji Muzycznej POLMIC w formie rocznego patronatu medialnego za najlepsze wykonanie utworu skomponowanego po 1945 roku.
Nagrody w formie koncertów:
Cappella Gedanensis
Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego
Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu
II Nagroda
Rozalia Kierc – fortepian
Maria Moliszewska – fortepian
Reverie Piano Duo powstało w 2020 roku. Maria Moliszewska studiuje w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu Stefana Wojtasa, Rozalia Kierc jest absolwentką tej uczelni w klasie Stefana Wojtasa. Zespół pracuje pod kierunkiem Bartłomieja Weznera w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
II Nagroda – 10 000 EUR
Nagrody specjalne pozaregulaminowe:
Nagroda Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca w postaci wydania płyty z muzyką polską.
500 euro za wykonanie utworu Stanisława Moniuszki. Nagroda została przyznana za wykonanie uwertury Bajka Stanisława Moniuszki w wersji na cztery ręce. Nagrodę ufundowało Towarzystwo Miłośników Muzyki Moniuszki
3000 złotych za najlepsze wykonanie utworu Aleksandra Tansmana. Nagroda została przyznana za wykonanie utworu Aleksandra Tansmana La grande ville. Nagrodę ufundował zespół Cracow Duo: Kalinowski & Szlezer
Nagroda Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w postaci bezpłatnego udostępnienia Sali koncertowej w Lusławicach w celu nagrania płyty lub rejestracji promocyjnego materiału audio-video
Nagrody w formie koncertów:
Festiwal „Moniuszko na Trakcie Królewskim”, Warszawa
Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
Instytut Polski w Sofii
Polski Impresariat Muzyczny
III Nagroda
Seweryn Zapłatyński – flet
Piotr Lis – obój
Grzegorz Wołczański – klarnet
Marcin Orliński – fagot
Daniel Otero Carneiro – waltornia
Zespół powstał w 2022 roku. Członkowie kwintetu są absolwentami Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Conservatorio Superior de Vigo, Accademia Nazionale di Santa Cecilia w Rzymie i Brass Academy w Alicante. Studiowali też w Conservatoire National Supérieur Musique et Danse w Lyonie i w Musikhochschule Lübeck. Quintessence skupia muzyków zatrudnionych w orkiestrach Filharmonii Narodowej, Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz Polskiej Opery Królewskiej.
III Nagroda – 8 000 EUR
Nagroda specjalna regulaminowa
1000 euro za wykonanie utworu Antoniego Szałowskiego. Nagroda za wykonanie Kwintetu na instrumenty dęte Antoniego Szałowskiego.
Nagrody specjalne pozaregulaminowe
Nagrody w formie koncertów:
Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, Warszawa
Instytut Polski w Bratysławie
IV Nagroda
Wojciech Sojka – skrzypce
Olivia Bujnowicz-Wadowska – skrzypce
Wiktoria Dettlaff – altówka
Wojciech Bafeltowski – wiolonczela
Shoven Quartet istnieje od 2019 roku. Zespół tworzą studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Shoven Quartet pracuje pod okiem Marcina Markowicza, współpracując regularnie z Marcinem Maseckim, Maciejem Młodawskim, Wojciechem Koprowskim i Sebastianem Aleksandrowiczem.
IV Nagroda – 6 000 EUR
Nagrody w formie koncertów:
Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie
Płocka Orkiestra Symfoniczna
V Nagroda
Kornelia Nowak – flet
Bartłomiej Dobrowolski – klarnet
Lorena Mac – obój
Krzysztof Tomczyk – waltornia
Cezary Rembisz – fagot
Silesian Wind Quintet powstał w 2022 roku. Zespół tworzą muzycy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonii Kaliskiej oraz wykładowcy Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
V Nagroda – 4 000 EUR / fundatorem nagrody jest Stowarzyszenie Autorów ZAIKS
Nagrody w formie koncertów:
Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze
Warszawskie Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Moniuszki
VI Nagroda
Sulamita Ślubowska – skrzypce
Dawid Jadamus – altówka
Łukasz Frant – wiolonczela
Joanna Galon-Frant – fortepian
Zespół powstał w 2020 roku. Muzycy tworzący kwartet na co dzień związani są z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
Wyróżnienie
Marcin Ostrowski – skrzypce
Dagmara Swystun – skrzypce
Tomasz Kulisiewicz – altówka
Zofia Kulisiewicz – wiolonczela
Diverso String Quartet istnieje od 2014 roku. Zespół studiował kameralistykę na Universität der Künste w Berlinie w klasie Artemis Quartett, ukończył kurs International Artist Diploma w Royal Northern College of Music w Manchesterze, a także pobierał lekcje u Petra Prause (Talich Quartet), Pavla Fischera (Skampa Quartet), Petera Croppera (Lindsay String Quartet), Fransa Helmersona (Michelangelo Quartet), Hatto Beyerle (Alban Berg Quartett) i Sary Bitlloch (Elias String Quartet). Artyści pełnią na co dzień funkcje koncertmistrzów i solistów orkiestr symfonicznych – Polskiej Opery Królewskiej, Filharmonii Częstochowskiej, Filharmonii Zabrzańskiej i Filharmonii Uniwersyteckiej we Wrocławiu.
Wyróżnienie
Jakub Staszel – skrzypce
Yang Xu-Czaja – fortepian
Aries Duo powstało w 2021 roku. Jakub Staszel jest studentem Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, a Yang Xu-Czaja jest wykładowcą na tejże uczelni. Pochodząca z Chin Yang Xu-Czaja ukończyła studia w Royal Academy of Music w Londynie oraz w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.