Centrum Medyczne „Medyk” zabezpiecza antycovidowo Konkurs Muzyki Polskiej

Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki, odbywający się w dniach 11-18 września w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, został zorganizowany przy zachowaniu wszelkich obowiązujących zasad i restrykcji antycovidowych. Zabezpieczenie imprezy na miejscu jest organizowane we współpracy z niekwestionowanym liderem w tym zakresie w skali regionu, jak i kraju - Centrum Medycznym „Medyk” z Rzeszowa.

Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników, jurorów, akredytowanych dziennikarzy, publiczności oraz obsługi wszystkie sale są ozonowane, prześwietlane lampami UV. Wszelkie pomieszczenia w miarę możliwości na bieżąco są też wietrzone.

Przed budynkiem Filharmonii został uruchomiony punkt wydający akredytacje medyczne, które służby medyczne wydają następującym grupom:

- w pełni zaszczepionym (szczepionka musi być dopuszczona do użytku na terenie Unii Europejskiej i musi upłynąć minimum 14 dni od momentu całkowitego zaszczepienia)

- ozdrowieńcom (choroba COVID-19 przebyta w okresie do 6 miesięcy wstecz)

- osobom posiadającym aktualny, negatywny wynik testu RT-PCR

- osobom posiadającym aktualny, negatywny wynik testu antygenowego i/lub testu w wydychanym powietrzu za pomocą innowacyjnego urządzenia firmy ML System – oba testy wykonywane są na miejscu, bezpłatnie w procesie uzyskiwania akredytacji medycznej.

Uzyskanie powyżej akredytacji oraz podpisanie stosownego oświadczenia jest warunkiem koniecznym udziału w wydarzeniu. Określony rodzaj akredytacji wymaga jej aktualizacji – odpowiednie i indywidualne informacje każdy z uczestników wydarzenia uzyskuje podczas pierwszej wizyty w punkcie akredytacji medycznej.

W punkcie akredytacji medycznej istnieje również możliwość wykonania szczepienia.

W związku z aktualnym zagrożeniem epidemiologicznym prosimy publiczność o bezwzględne stosowanie się do poleceń wydawanych przez przedstawicieli służb medycznych i organizatora. Na terenie wydarzenia obowiązują zasady:

• zachowania dystansu społecznego,

• dezynfekcji rąk,

• noszenia maseczek ochronnych.

Uroczysta gala wręczenia nagród i koncert laureatów odbędzie się 18 września o godz. 19:00 w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Transmisję on-line można śledzić na kanale YouTube Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca: https://youtu.be/pSZcuzFEvhM

 

Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki jest realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, we współpracy z Filharmonią Podkarpacką im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, finansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Partnerem wydarzenia jest Marszałek województwa podkarpackiego. Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Konkurs należy do sieci konkursów pianistycznych Fundacji Alink-Argerich.

Centrum Medyczne „Medyk” istnieje od 1989 roku i zostało założone przez lek. med. Stanisława Mazura, specjalistę chorób wewnętrznych i kardiologa. Obecnie to 30 placówek medycznych na terenie całego Podkarpacia. Firmę tworzy ponad 800 pracowników, w tym ponad 200 lekarzy różnych specjalności. Od wielu lat CM Medyk bierze również udział w zabezpieczaniu masowych imprez muzycznych, takich jak: Światowy Festiwal Zespołów Polonijnych, juwenalia rzeszowskich uczelni wyższych, czy doroczny koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha”. https://www.medyk.rzeszow.pl/

Partnerami konkursu są: Yamaha, Centrum Medyczne MEDYK, ZAIKS, STOART, Pianist, Ruch Muzyczny. Specjalne podziękowania za wsparcie organizacyjne: Uniwersytet Rzeszowski.

Patronami medialnymi są: TVP Kultura, PAP, culture.pl, polmic.pl.


Kontakt dla mediów: Agata Szymczak (agata.szymczak@nimit.pl, + 48 785 310 000)