Wyróżnienie - 1 500 euro

Fot. Piotr Droździk
Fot. Piotr Droździk

Tymoteusz Bies

Nagrody specjalne:

Instytut Polski w Sankt Petersburgu – zaproszenie na koncert recitalowy na zakończenie Roku Stanisława Moniuszki w Petersburgu w 2019 roku

Magazyn Presto – nagroda w postaci rocznej opieki medialnej

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (klasa Zbigniewa Rauba), laureat Ogólnopolskiego Konkursu im. Fryderyka Chopina (V nagroda, 2013 i II nagroda, 2017), Forum Per Tasti (I nagroda, 2018), Friuli Venezia Giulia (I nagroda, 2018) i Konkursu im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (I nagroda oraz nagroda za najlepsze wykonanie utworu Szymanowskiego, 2018). W 2015 r. zakwalifikował się do Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina w Warszawie, a w 2016 został półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Pianista występował z wieloma orkiestrami, m.in. Filharmonii Śląskiej, Opolskiej, Polską Orkiestrą Radiową i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Andrzeja Jasińskiego, Kevina Kennera, Tobiasa Kocha, Janusza Olejniczaka, Piotra Palecznego i Dang Thai Sona. Koncertował w Polsce i zagranicą (Petersburg, Paryż, Kolonia, Rzym, Hanower, Wenecja) oraz na festiwalach chopinowskich w Dusznikach-Zdroju i Warszawie (Chopin i jego Europa). Otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej w Rzeszowie.


Nagrania z Konkursu

Mieczysław Karłowicz: Sonatina d-moll