Fot. Wojciech Grzędziński

Członek Jury

Pavel Dombrovsky

Pianista, laureat wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych. Koncertował w różnych europejskich krajach, a także w wielu miastach Federacji Rosyjskiej.

Absolwent Szkoły Muzycznej im. Gniesinych w Moskwie w klasie Wiery Nosiny. Naukę kontynuował w klasie Lwa Naumowa w Moskiewskim Konserwatorium Państwowym im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, które ukończył z wyróżnieniem w 2004 roku. Również w tym konserwatorium odbył studia podyplomowe w klasie Andreia Dieva.

Jest laureatem szeregu konkursów o randze międzynarodowej. Zwyciężył w II Otwartym Konkursie Młodych Pianistów w Petersburgu (1996), dwukrotnie na Międzynarodowym Forum Muzyki: w Atenach (1996) i Paryżu (1998), V Otwartym Konkursie Muzyków-Wykonawców im. Narimana Sabitova w Ufie (2002) oraz I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie (2019). Jest także laureatem II Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Aleksandra Skriabina w Moskwie (nagroda specjalna, 2000), IV Międzynarodowego Konkursu dla Młodych Pianistów pamięci Vladimira Horowitza w Kijowie (2001), LXI Międzynarodowego Konkursu im. Marguerite Long i Jacques’a Thibaud w Paryżu (2004), II Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Muzyki Rosyjskiej im. Milija Bałakiriewa w Krasnodarze (Grand Prix, 2006) oraz VII Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” w Sanoku (Złoty Parnas, 2014). Wziął także udział w XII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie (2002), na którym otrzymał wyróżnienie.

Koncertował w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Grecji, Polsce, we Francji, Włoszech, na Ukrainie oraz w czołowych salach koncertowych Moskwy, Petersburga i innych miast rosyjskich. Jest adiunktem w Rosyjskiej Akademii Muzycznej im. Gniesinych w Moskwie.