A A
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie / 20 – 27 września 2019

Krystian Sekowski – sekretarz jury

Fot. Katherine Liu

Pianista i chórmistrz polsko-kanadyjskiego pochodzenia. Prowadził w Kanadzie dwa zespoły śpiewacze – „Grandin Singers” i „Lex Orandi Children's Choir”, aktywnie działał w środowisku polonijnym w tym kraju (m.in. dyrygował kanadyjską premierą „Missa Paschalis” Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego). W 2017 roku otrzymał stypendium „Polish Singers Alliance Scholarship” fundacji Leokadij Dombroskiej z Pensylwanii za swoje osiągnięcia na rzecz promocji polskiej kultury. Pianista występuje także jako kameralista, współtworząc „Genesius Duo" wraz z pianistką Stephanie Kwan. Zespół wykonuje głównie kompozycje dwudziestowieczne, a podczas najbliższego koncertu w listopadzie br. w Edmonton, oboje pianiści zaprezentują premierowe aranżacje na dwa fortepiany takich utworów instrumentalnych jak: „Uwertura Tragiczna" Andrzeja Panufnika, „Symfonia pieśni żałosnych” Henryka Mikołaja Góreckiego oraz „Památník Lidicím” Bohuslava Martinů.

Krystian Sekowski ukończył studia licencjackie na University of Alberta w Kanadzie w klasie fortepianu solowego profesorek Patricii Tao i Janet Scott- Hoyt. Odbył także kursy mistrzowskie w „Centre for Opera Studies (COSI) w Abruzzo we Włoszech i Instytucie Franciszka Schuberta (Franz Schubert Institut) w Austrii. Miał sposobność pracować pod kierunkiem Juliusa Drake’a, Helmuta Deutscha, Rudolpha Jansena, Elly Ameling, Andreasa Schmidta, Roberta Holla, Armina Zannera i Michaela McMahona. W 2017 roku uczestniczył w sympozjum muzyki religijnej w Los Angeles (Sacred Music Symposium), gdzie, jako chórmistrz i dyrygent uczył się od Dr. Horsta Buchholza, Dr. Alfreda Calabrese i Dr. Lucasa Tappana.

Obecnie kontynuuje studia na poziomie magisterskim w zakresie fortepianu solowego i kameralistyki fortepianowej w Akademii im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasach profesorów Jarosława Drzewieckiego, Jerzego Sulikowskiego, Mariusza Klimsiaka, Michała Szymanowskiego i Bartłomieja Weznera.

 

 

 

 

 

ORGANIZATOR
WSPÓŁORGANIZATOR
PATRONAT NARODOWY PREZYDENTA RP
PATRONAT NARODOWY
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY
W STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI
PARTNERZY
PATRONI MEDIALNI
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej
im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie
20 – 27 września 2019


Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2018 Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki.
Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie
Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego