A A
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie / 20 – 27 września 2019

Podpisanie listu intencyjnego

Stanisław Moniuszko, autor-grafik: Jean Baptiste Adolphe Lafosse (1810-1879); publlié par l'Editeur J.K. Wilczyński (1850)/ domena publiczna; źródło: Biblioteka Narodowa (Polona)

List został podpisany pomiędzy Wiceprezesem Rady Ministrów, Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Panem profesorem Piotrem Glińskim, Marszałkiem Województwa Podkarpackiego, Panem Władysławem Ortylem, Filharmonią Podkarpacką w Rzeszowie, reprezentowaną przez Dyrektor, Panią Martę Wierzbieniec i Instytutem Muzyki i Tańca, reprezentowanym przez Dyrektora, Pana Maxymiliana Bylickiego.

Wolą sygnatariuszy listu intencyjnego jest utworzenie w Roku Moniuszki – Międzynarodowego Konkursu Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie, który przyczyni się do popularyzacji polskiej muzyki na świecie.

Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisław Moniuszki w Rzeszowie, który odbędzie się w dniach 20 – 27 września 2019 r., promuje tę część wielkiego dorobku muzyki polskiej XIX i XX wieku, która została zapomniana lub, z różnych powodów, jest mniej popularna w praktyce koncertowej. Konkurs ma przyczynić się do zaprezentowania szerokiej publiczności utworów na nowo odkrywanych, a także sprawić, aby owa niesłusznie zaniedbana spuścizna doczekała się należytego opracowania i nowych edycji. Nie mniej ważnym zadaniem Konkursu jest promowanie utalentowanych muzyków, którzy zdecydują się włączyć do swojego repertuaru mniej znane dzieła polskich kompozytorów. Celem konkursu jest również propagowanie wydarzeń artystycznych o zasięgu międzynarodowym, odbywających się w Polsce.

Organizatorem Konkursu jest Instytut Muzyki i Tańca. Współorganizatorem Konkursu jest Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie, a gospodarzem wydarzenia Województwo Podkarpackie.

Patronem Konkursu jest Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ORGANIZATOR
WSPÓŁORGANIZATOR
PATRONAT NARODOWY PREZYDENTA RP
PATRONAT NARODOWY
PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ ANDRZEJA DUDY
W STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI
PARTNERZY
PATRONI MEDIALNI
Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej
im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie
20 – 27 września 2019


Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2018 Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki.
Instytut Muzyki i Tańca w Warszawie
Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego